Kim Jaejoong


Jméno: Kim JaeJoong

Stage Name: Hero (Youngwoong Jaejoong)

Profese: Zpěvák, Herec, Model, Tanečník

Datum narození: 26. Leden 1986

Místo narození: Chungnam, Jižní Korea

Výška: 180 cm

Krevní skupina: 0

Znamení: Vodnář

Sourozenci: 8 starších sester

Hobby: hudba

Hero se narodil jako Han Jaejoong v Chungnamu, Jižní Korei. Jako dítě byl dán k adopci a jeho jméno se změnilo na Kim Jaejoong. Když mu bylo 15 let, přestěhoval se do Soulu. Tady zažíval těžké časy, kdy musel brát každou práci, aby se uživil. Také se poprvé objeví ve filmu v Taegeukgi Hwinallimyeo, jako voják.

Hero byl v roce 2001 přijat pod SM Entertainment. V prosinci 2003 se společně s TVXQ proslavili v show s BoA a Britney Spears. V bandu zastává pozici hlavního vokálu.

Mimo TVXQ má i své vlastní aktivity. Nazpíval hlavní písničku k filmu A Millionaire’s First Love – “Insa”. Hero také nazpíval písničku „Maze“ která se objevila na Trick project a je na CD poslední. Složil písničku “Wasurenaide” (Don’t forget), která se objevila na jejich singlu „Bolero“ a později také na CD The Secret Code společně s další písničkou, kterou složil – „9095“. Pro jejich další studiové album Mirotic, Hero složil „Saranga Uljima“ (Don’t Cry My Lover). V Září 2009 společně s Mickym složili duet , “Colors – Melody and Harmony/shelter” který byl použit jako „image song“ pro třicátépáté výroči Hello Kitty.

V roce 2009 si zahrál hlavní roli v úvodní epizodě k seriálu od SBS, Heaven’s postman a v roce 2010 poté ztvárnil postavu s přezdívkou “Doktor” v seriálu Sunao ni Narenakute – Hard to say I love you.