Park Yoochun


Jméno: Park Yoochun

Stage Name: Micky

Profese: Zpěvák, Herec, Model, Tanečník

Datum narození: 4. Červen 1986

Místo narození: Soul, Jižní Korea

Výška: 182 cm

Krevní skupina: 0

Znamení: Blíženec

Sourozenci: mladší bratr

Hobby: hudba, skládání hudby

Micky se narodil a vyrůstal v Soulu. Když byl v šesté třídě, jeho rodina emigrovala do USA. Žil ve Virginii kde navštěvoval základní i střední školu. Zde byl objeven společností Brothers Enterainment. Vyhrál Korea/America Music Contest a KBN Music Contest.

V bandu zastává pozici středně-hluboký hlas, společně s Junsuem jsou střední hlasy skupiny. Je nejzábavnějším členem a vytváří tak uvolněnou atmosféru. Velice rád skládá hudbu a píše texty k písním, ostatní členové považují jeho texty za nejlepší. Mnoho jeho písniček se nachází na jejich CD.

Micky také napsal a složil “Sarang Annyeong Sarang (Love Bye Love)” z Mirotic. Pro Trick Project si sám napsal písničku „My Girlfriend“, která je celá v angličtině. Společně s Yunhem a Junsuem, Micky napsal text k rapové části písničky  “Love After Love”, co je na jejich druhém studiovém albu Rising Sun. Společně s Jaejoongem napsal a složil „Kiss Shita Mama, Sayonara“ pro jejich třetí album T.

V roce 2010 si Micky zahrál ve dvou seriálech a to v japonském doramatu Beautiful Love, který by určen pro mobilní telefony a pak v korejském seriálu Sungkyunkwan Scandal, za který získal i cenu. Tento seriál byl velice kladně přijat jak kritiky, tak i veřejností.