Yunho Jung


Jméno: Jung Yun Ho

Stage name: U-know Yunho

Profese: Zpěvák, Herec, Tanečník, Model

Datum narození: 6. Února 1986

Místo narození: Gwangju – Jižní Korea

Výška: 184cm

Krevní Skupina: A

Znamení: Vodnář

Sourozenci: Mladší sestra

Hobby: Hudba, skládání hudby, sport

U-Know se narodil v Gwangju. Stejně jako Jaejoong je ve znamení Vodnáře. Má mladší sestru Jung Ji-hye. Když mu bylo třináct, tak se připojil k SM Enterteinment, kde vyhrál taneční soutěž. Jedním z jeho hobby je i skládání choreografie. Předtím, než v roce 2003 debutoval s DBSK, U-Know účinkoval ve videoklipu od Dana k songu “Diamond” jako pomocný tanečník a rapper.

Je leader a bass-vocal bandu. Často bývá označován jako nejstarší člen kapely, kvůli tomu, že je leader, ale nejstarší je Jaejoong. Nebyl moc podporován rodinou, zvláště otcem, ale teď je to naopak. Později opustil domov a odešel do Soulu, právě proto, že se chtěl stát zpěvákem. Od té chvíle se s Jaejoongem připravoval na kariéru zpěváka. Předtím jejich situace nebyla dobrá, oba chodili na brigády a tvrdě cvičili.

Ještě než vznikli DBSK, byl Yunho společně s Jaejoongem v jiném boybandu “Four Seasons” ve kterém byli i dva členové Super Junior. Tenhle boyband ovšem nikdy „nespatřil světlo světa“.

Zlom přišel v roce 2003, kdy se s ostatními členy DBSK dostali do show BoA a Britney Spears kde zazpívali jejich prvotinu „Hug“.

V roce 2009 účinkoval v seriálu Heading to the Ground a v roce 2010 zpíval v muzikálu Goong