Koncerty JYJ v Soulu měly obrovský dopad na ekonomiku.


Přesto, že koncerty v rámci celosvětového tour tria JYJ v Soulu byly teprve nedávno – 27. a 28. listopadu, stačilo se už ukázat, jak jsou JYJ populární mezi fanoušky po celém světě a proč jsou považování za ústřední objekt korejské scény.

Celkem 3000 mezinárodních fanoušků přiletělo do Koreje, aby mohlo vidět jejich show, včetně fanoušků z Japonska, Číny, Taiwanu a Malajsie nebo dokonce z Ameriky a Evropy. Díky tomu letecké agentury zpozorovaly velký nárůst prodeje na listopad 2010.

Jeden magazín zaměřený na turistický průmysl před koncertem JYJ uvedl, že 2143 turistů z Japonska poletí do Koreje právě na 27. a 28., a že koncerty JYJ na to mají obrovský vliv. Další zástupce cestovní kanceláře vyjádřil, že z celkem 4113 turistů jejich společnosti jede až 2500 do Koreje právě kvůli koncertům.

Dav fanoušků se shromáždil u olympijského stadionu Jamsil už dlouhé hodiny před koncertem a místo konání se tak proměnilo v globální festival, kde se mohli sejít fanoušci z Japonska, Číny, Thajska, Filipín, Ameriky, Anglie a dalších zemí.

„Počet turistů přijíždějících do Koreje zaznamenal velký skok směrem nahoru právě kvůli koncertu JYJ. Trio tak dokázalo svůj obrovský vliv a také fakt, že jsou opravdové korejské hvězdy.“ Řekl zástupce cestovní agentury na místě konání koncertu a dále pokračoval: „Došli jsme až k situaci, kdy je pro turisty opravdu obtížné najít místo v hotelech v Soulu. Vypadá to, že tento koncert dokázal ekonomiku posunout ze zhruba 800 000 dolarů na 8 milionů dolarů.“

Zatímco jen před dvěma měsíci zástupce korejského zábavního sdružení uvedl, že činnost JYJ bude mít negativní vliv na Koreu a rozeslal dopisy, ve kterých žádal různé veřejné a televizní společnosti, aby zabránily vysílání JYJ v televizi.

JYJ však za poslední měsíc procestovalo až šesti městy v Thajsku, Malajsii, Singapuru, Tajwanu a Číně, stejně tak tři z největších měst v Americe, aby mohli předvést koncerty po celém světě a získali si tak obrovskou fanouškovskou základnu, čímž se ukázalo, jak mylné bylo tvrzení o jejich negativním vlivu.

Překlad: Babu
Zdroj: Allkpop
Advertisements