[FanProjekt] Karlův most / Charles Bridge


English trans below… 😉

Po rychlé akci Vám přinášíme mozaiku fotografií z Karlova mostu v Praze. Určitě jste si všimli fotografie z Junsuova twitteru, kterou sdílel tento týden. Po sdílení této fotografie jsme vyhlásili fanouškovský projekt, kde se měli Cassies vyfotit na Karlově mostě. Do projektu byly také zahrnuty fotografie z projektu na propagaci JYJ v České republice a Phoenix srazu v Praze v loni v létě.

Doufáme, že se vám koláž líbí a zároveň doufáme, že budete koláž s článkem sdílet dál a pomůžete tak propagaci DBSKCzech dále.

———— English ————

This project was created by DBSKCzech admin to support Czech Cassies after Junsu’s tweet in which he shared Charles bridge in Prague this week. Czech Cassies were touched and felt a warm feeling in hearts saying words such as “It’s awesome that he still remembers Czech” or “Junsu, We hope to see you here in Czech again!”. With those words were taken photos on Charles bridge to show support of Czech Cassies to JYJ and TVXQ to very far distance. Photos from promo actions of Berlin Concert and also Phoenix fan meeting in Prague last summer were also used.

We hope that our love will be able to reach Junsu as response to his warm message. Please share the post with full credits so we as overseas fans can reach Asia too.

Thank you!

Credits:
Written by: @Naiseen
Shared by: DBSKCzech 

Do not remove or modify credits when reposting. Thanks.

Advertisements