[AdminPost] 120908 – XIA – Uncommitted – Hlasování (Voting)


Post opět ve dvou jazycích / Post again in CZ and ENG below 😉

CZ:

Jelikož je poptávka po tom jakým způsobem hlasovat ne jen na straně DBSKCZ, ale také v jiných zemích rozhodli jsme se přinést anglický návod jak dát hlas XIA – Uncommitted. Věřím, že CZ / SK Cassies nemusíme připomínat pravidla hlasování na CZ MTV, ale pro jistotu: hlasovat můžete vždy kliknutím na XIA- Uncommitted jednou za den od pátku až do středy 12:00, kdy hlasování končí. Pokud jste hlasovali ukáže se hláška “Děkujeme za váš hlas”. V případě, že se objeví nějaký problém v hlasování, už jste svůj hlas vyčerpali, nebo je nutné otevřít a zavřít prohlížeč.

Link na hlasování je tady: http://mtv.nova.cz/clanek/porady/mtv-wishlist-hlasuj-zde.html

ENG:

Since there are lots of requets how to vote for XIA – Uncommitted on our Czech MTV. We would like to help you and support every vote that can be given to Junsu here in Czech:

Go to this page: http://mtv.nova.cz/clanek/porady/mtv-wishlist-hlasuj-zde.html

Scroll a bit down to see the voting on the right side of the page (like on the picture above in our DBSKCZ voting guide) and simply click on XIA – Uncommitted.

You will see “Děkujeme za váš hlas” (trans.: Thank you for your vote) in case you have given your vote correctly.
Message “Už jste hlasoval(a)” means that you have already given your vote.

Rules: You can vote only once per day. Voting normally starts on Friday afternoon and ends on Wednesday 12:00 (noon) of CZ time.

This is free for sharing, just please credit us 😉 Thank you 😉

Written by: @Naiseen
Shared by: @DBSKCzech
Foto: CZ MTV Wishlist