[News] 130213 – TVXQ majú najväčší celosvetový predaj spomedzi K-Pop skupín


K-Pop skupinou s najvyšším predajom na svete sa stali TVXQ.

201302131208263310_1

Desiateho februára miestna japonská tlač vydala článok s názvom, ´Rebríček K-Pop umelcov s najvyššou celosvetovou predajnosťou odhalený´.

Podľa neho boli na zahraničných online komunitách zverejnené informácie o ´predajnosti kórejských umelcov´ a rýchlo sa rozširujú. 

Skupina ktorá sa umiestnila na vrchole, je TVXQ. Ich celkové číslo predajnosti je dvakrát väčšie než Girls´ Generation, ktoré obsadili druhé miesto a potvrdili tak vplyv skupiny. Nasledovali ich KARA na treťom mieste. Big Bang, Super Junior, SHINee, 2PM, CN BLUE, JYJ a B2ST tvoria zvyšok Top 10.

Do hodnotenia boli zahrnuté oficiálne informácie z viac ako desiatich rôznych webových stránok predajnosti albumov, singlov, DVD, Blu-ray, photobookov, albumov s live koncertmi, videí a CD. Platnosť rebríčka nemôže byť ignorovaná, keďže čísla kórejských predajov pochádzajú z Gaon Chart a Hanteo Chart a japonské zas z Oricon Chart. 

Japonskí občania, ktorí počuli správy, zanechali rozdielne komentáre ako, “Ako očakávané od TVXQ“, “Zaujímalo by ma, kto zarobil viac, či Psy s Gangnam Style alebo TVXQ“, “Popularita TVXQ je úžasná,“ a “Som prekvapená nad stúpajúcou obľúbenosťou Girls´ Generation a KARA.“ 

Medzitým sa TVXQ snažia skĺbiť ich individuálne aj spoločné aktivity. Jung Yunho účinkuje v SBS dráme “Queen of Ambition“ a Shim Changmin predvádza svoju humornú duchaplnosť v KBS 2TV “Moonlight Prince“. Okrem toho v súčasnosti musia svoj čas venovať aj ich svetovému turné a ešte plánujú šiesteho marca vydať nový japonský album TIME, po ktorom bude nasledovať ich japonské turné.

Zdroj: newsen
Zdieľal: dongbangdata.net
Pre DBSKCZ preložila: @voldeminnie29

Advertisements