[Video] 130305 – Yunhov a Changminov pozdrav novým študentom Seoul National University


Yunho a Changmin vo svojom príhovore spomínali príhovor Lee Soo Mana študentom tejto univerzity.

Lee Soo Man dostal možnosť prihovoriť sa novým študentom Seoul National University počas obradu imatrikulácie nových študentov v školskom roku 2013.

5. marca im z pódia zablahoželal ako ich sunbae (starší/vážený kolega, pozn. prekl.), za čo sa mu prítomní odvďačili vrelým potleskom. Hovoril o svojich skúsenostiach, keď ako prvý dostal K-pop za hranice Kórey a pripomenul mladým štyri dôležité slová, ktorými sa riadi v živote, sú to – sebaúcta, výzva, sebazodpovednosť, sociálna zodpovednosť.

Jeho slová boli inšpirujúce: “Ak sa sústredíte na tie veci, ktoré máte radi, vaša vášeň pre ne porastie. Z tejto vášne sa rodí tvrdá práca, ktorá potom vedie k rozvoju talentu. Myslím, že ste sa nenarodili ako géniovia, ale že ste sa dostali až sem vďaka vášmu úsiliu a tvrdej práci. Šanca na úspech je pre tých, ktorí majú v sebe túto vášeň. Najúspešnejšie a najcennejšie v živote je, keď robíte prácu, ktorú milujete, ktorú ste si vybrali ktorú si vybrali, pretože sa vám páči a mali ste pre ňu to zapálenie.”

Dodal: “Ak snívam sám, je to len sen. Ale ak budeme snívať všetci spoločne, bude to začiatok novej budúcnosti. Ak budeme všetci snívať o raste Kórey, som presvedčený, že naša krajina dokáže ešte viac vzrásť.”

Seoul National University je zaradená na 37. mieste v hodnotení univerzít v „QS World University Rankings“. Univerzita tiež obsadila piate miesto na svete v počte absolventov, ktorí zastávajú pozície CEO v rebríčku „Fortune 500“.

ZDROJ: allkpop.com, TVXQ Slovakia
Pro DBSK CZ prelozila: @Kate

Advertisements