[Trans] 130307 – Tohoshinki TIME interview s Oricon


Album začína s “Fated“ v napínavom, mocnom a výrazne melancholickom tóne, ktorý sa môže miestami zdať dokonca trochu drsný. Nový album Tohoshinki, TIME, je kúsok, ktorý si od začiatku získa vaše srdce.

32

Fated je tak trocha avantgardný, s prímesou klasiky, roku, hip-hopu – dramaticky mixujúc hudbu z minulosti až po prítomnosť. Hlavnou témou albumu je čas a éra.
TIME = minulosť, prítomnosť, budúcnosť. V STILL, ktorý už je vydaný aj ako singel, sa spieva o trpkom vzťahu z minulosti, zatiaľ čo One More Thing je ako podpora pre ženy žijúce v dnešnom svete. Aitakute Aitakute Tamaranai hovorí “Aitakute (Chýbaš mi/Chcem ťa vidieť)“ viac ako 50-krát – čo je ako terajší vzťah. V tomto albume je veľa tém, ako niekoho život, budúcnosť, o spoločnosti, atď.

42

„TIME(Čas) môže byť 1 sekunda, 1 hodina, 1 mesiac, 1 rok alebo niečo, čo predstavuje i dlhšiu dobu. Chcel som, aby tento album zahŕňal to množstvo pocitov, ktoré sme cítili a ktoré budeme cítiť v budúcnosti…Hocijaké pocity, ktoré cítime počas nášho života.“ (Changmin)

Vlastne, toto nahrávanie sa robilo v čase, keď sme boli extrémne zaneprázdnení. Ale vďaka tomuto som sa mohol viac sústrediť a moje vzrušenie bolo silnejšie než zvyčajne. Myslím, že album obsahuje veľa našich pocitov a emócie každej piesne sú veľmi priame.“ (Yunho)

Mužnosť Tohoshinki sa stala zjavnejšou než v ich poslednom albume, TONE. Ich hlasy sú silnejšie, ale zároveň je možné cítiť ľúbeznosť, vrelosť, dokonca i nezbednú chlapčenskosť, očarujúc tak svojich poslucháčov.

52 (1)

Aj ich texty nabrali na mužnosti. BLINK je prvá pieseň od Tohoshinki, ktorá je adresovaná mužom žijúcim v tejto dobe. Fated – o mužskej sile i slabosti, Rat Tat Tat vysiela správu prežiť znovu svoje detstvo, kde spievajú, akoby sa dobre zabávali. Dokonca aj piesne o láske predstavujú rozdielny vkus než ich predošlé diela, kde I Know hovorí o zakázanej láske a Catch Me -If You Wanna- poukazuje na vzťah hrdého muža. Otvorene sa v nich spieva o mužskej dileme, ťažkostiach a frustrácii. 

„Myslím, že môžete viac cítiť hĺbku muža v našom novom albume. Piesne sme vybrali tak, aby sa viac mužov mohlo s nami stotožniť a cítiť, že sa rozvíjame. Myslím, že to je prológ k príchodu nových Tohoshinki.“ (Yunho)

71

Album má tiež témy ako humanizmus a komentuje súčasné pomery a problémy. Humanoids aj Android predstavujú robotov podobných ľuďom, ale prvotná správa je, že my sme tí, ktorí sa musia prebiť svojou budúcnosťou. Neskoršie sa sústreďuje skôr na terajšie problémy a správa nám odkazuje, aby sme boli ľudskejší. Song Y3K, ktorý je najagresívnejší, s futuristickým zvukom, je umiestnený do roku 3000. Jeho odkazom je udržiavať si vysoký motív, keďže my si vytvárame jasnejšiu budúcnosť. One and Only One spieva o láske k ľudstvu, čo je tiež nový typ piesne pre Tohoshinki – silná, ale melodická balada, podobná piesňam niektorých anglických rokových skupín. A nakoniec hlavná pieseň, In Our Time, ktorá hovorí o zjednotení a spojení pomocou úsmevov – pieseň túžiaca po ľudskom miery. Všade v tomto albume môžeme vidieť, že Tohoshinki skutočne dospeli a rozvinuli sa.

„Odkazom One and Only One je, že si každý zaslúži byť milovaný a každý jednotlivec je špeciálny. Naozaj sa mi táto pieseň páčila od chvíle, kedy som obdržal jej slová. (Changmin)

62

„Počas nášho posledného turné sme spoločne s fanúšikmi spievali WEEP, preto si myslím, že In Our Time je tomu podobné. Cítim, že táto pieseň bude evergreen pre Tohoshinki a dúfam, že ju budeme môcť na nasledujúcom dome turné spievať spoločne ako záverečnú pieseň.“ (Yunho)

Five Dome Tour bolo ich snom od debutu. Tento album je veľmi akrobatický, v niektorých častiach hravý a s piesňami, ktoré sú široko rozsiahle – ktoré by mohli vyzerať na pódiu skutočne úchvatne.

16


„Som moc vzrušený, keďže musíme zvládnuť živé vystúpenie s úplne rozdielnou škálou než sme boli zvyknutí. A my to urobíme. Chcem, aby bol tento live koncert ešte zábavnejší, ohnivejší, napínavejší a aby bol inšpiráciou aj pre ostatných.“ (Changmin)

„Chem, aby táto show bola najlepšia – že Tohoshinki nikdy neboli lepší. Naozaj cítime, že toto turné bude pre nás zlomový bod. Ak uspejeme, Tohoshinki dosiahnu vyšší stupeň. Skutočne tu vkladáme naše srdcia. Chceme vytvoriť novú históriu.“ (Yunho)

23

Zdroj: ent2.excite.co.jp
Zdieľal: tvfxqfever.wordpress.com
Do angličtiny preložili: yhcm0218@TVfXQfever, @yhcm0218
Pre DBSKCZ preložila: @voldeminnie29

Advertisements