[Concert review] 130405 JYJ v Tokyo Dome nahrádzajú fanúšikom ich 24 552 hodín neprítomnosti


Trvalo 24 552 hodín, aby sa JYJ vrátili späť na pódium v Tokyo Dome. Pri pohľade na odpočítavanie, fanúšikovia v očakávaní pri nule vykríkli a konečne sa pred nimi zjavili traja členovia JYJ.

A takto sa vyznačil ich nový začiatok.

e2a9e946648a2138149f691276d4a05d

Počas tých 24 552 hodín, čo boli neprítomní, sa Kim Jaejoong, Park Yoochun a Kim Junsu stali vyspelejšími, silnejšími a navzájom sú si bližší. Za tie tri dni ich koncertu s názvom “2013 JYJ Concert in Tokyo Dome – The Return of the JYJ“, ktorý trval od 2. do 4. apríla, preukázali, nakoľko dospeli.

20130405084208189

Svetlá dopadajúce na 55 000 sedadiel v Tokyo Dome sa triasli, akoby kládli otázku, čo im tak dlho trvalo, a nepremeškali ani jeden úder, ako sa tento vzácny koncert rozbehol.

Otvorenie sprevádzalo vystúpenie zahŕňajúce JYJ a 50 tanečníkov spolu s ich piesňou Mission z albumu In Heaven.

542106114

Členovia ukázali, že si veci nebudú zľahčovať a prešli k Ayyy Girl z prvého celosvetového albumu The Beginning, pokračujúc s Be the One.

Po návale piesní Junsu konečne prehovoril.

Naozaj sme vás tu chceli vidieť,“ povedal a Jaejoong s Yoochunom súhlasili.

33267004

Všetci vedeli, čím si skupina prešla, aby sa mohla vrátiť do Tokyo Dome-u a fanúšikovia kričali, aby to dali najavo. Projekt fanúšikov s nápismi “Together Forever“(navždy spolu) zapĺňali všetky rady, preukazujúc túžbu sprevádzať JYJ na ceste, ktorú majú pred sebou.

Nasledovali sólo vystúpenia.

Ako prvý sa objavil Kim Junsu s Breath a Lullaby. Jaejoong zaspieval Only Love, zatiaľ čo Yoochun hral na piane a predviedol Friend, pieseň od Anzenchitai. Klasika Old Song od Kim Dong Ryula bola takisto Yoochunom prespievaná a po ňom sa objavil Jaejoong s vlastnou piesňou One Kiss a neskôr s Glamorous Sky od Nakashima Mika.

33267008

Nadišlo druhé kolo sólo vystúpení, v ktorom Junsu ponúkol Uncommitted a Under Everyone´s Sky.

Under Everyone´s Sky bolo zámerne zaspievané, ako sa Junsu zveril na tlačovej konferencii pred koncertom. „Song vyjadruje naše myšlienky. Nesie odkaz, ktorý sme chceli povedať našim fanúšikom a poďakovať sa im tak za ich 4-ročné čakanie.“

Potom Yoochun po prvý raz spieval svoj nový singel I Walk Through Spring with Her.

Vrcholom celého koncertu bolo Jaejoongovo sólo Mine a Junsuova Tarantallegra. Vystúpenia a efekty sa vzájomne dopĺňali a obaja oslnivo žiarili počas ich charizmatických vystúpení. Publikum od ovácií až chrapčalo.

Z troch sa stal opäť jeden a spoločne zaspievali In Heaven, Boy´s Letter, Get Out, You´re a Found You. Pomocou vozíkov sa pohybovali medzi fanúšikmi a dostali sa tak k nim ešte bližšie.

33267006

Ich prevedenie Rainy Blue, pieseň, ktorú spievali, keď boli stále piati ako TVXQ (DBSK), prinútilo všetkých pozrieť sa do súčasnosti.

„Teraz sme už iba my traja. Ostaneme navždy spolu,“ povedal Yoochun.

Jaejoong klaňajúc sa povedal: „Slová ako ´dovidenia´ či ´zbohom´ nesedia mne ani vám. Chcem, aby sme usilovne pracovali a pohli sa dopredu. Prosím, pomôžte nám tak spraviť.“

70921578

JYJ tak ukončili hlavnú časť koncertu s vystúpením Fallen Leaves hovoriac, že sa jedná o pieseň, ktorú chceli venovať svojim fanúšikom.

Bol vyžiadaný prídavok, ako fanúšikovia odmietli odísť a kričali pre viac. A tak sa JYJ opäť objavili na pódiu v oveľa pohodlnejšom oblečení spolu so svojimi tanečníkmi a zaspievali Be My Girl.

S Empty, ďalší z ich singlov svetového albumu, prišiel koncert ku koncu.

929206b52fc138393827a90ed01c888a

Koncert bol skutočne začiatok úsilia JYJ vynahradiť stratený čas.

Zdroj: enewsworld
Pre DBSKCZ preložila: @voldeminnie29

Advertisements