[News] 130614 Kim Junsu si opäť potvrdil prezývku “Angel Xia“


Kim Junsu sa už dlhé roky venuje pomoci ľuďom v núdzi. Tentoraz postavil “Dom lásky”, a tak je na tomto svete o jednu rodinu bez strechy nad hlavou menej.

slider_bd3728d58868de5c1d29fb330289f3e2

 

Nadácia podporovaná populárnym členom skupiny JYJ, Kim Junsuom, ´Habitat for Humanity´, opäť raz dosiahla úspech. Dňa 13. júna medzinárodná organizácia pre pomoc a rozvoj, nazvaná ADRA KOREA, odhalila, že bol dokončený Kim Junsuov 8. projekt ´Xia Junsu´s Habitat for Humanity´.

Spoločne s Kim Junsuom pôsobí ´Habitat for Humanity´ ako sociálna charitatívna organizácia, ktorá pracuje na zlepšení životných podmienok ľudí v núdzi, ako napríklad rodiny s handicapovaným členom. Kim Junsu prispieva pre ADRA KOREA od roku 2008 a organizácia bola vystavaná vďaka jeho pomoci.

Okrem už hotových domov v Dangjin, Paju a Taean-gun, Junsuov ôsmy ´House of Love´v Moga-myeon v Incheone, v Gyeonggi-do, je 80 m2 drevený dom, ktorý zahŕňa domáce vybavenie ako kuchyňu, kúpeľňu, obývaciu izbu a študovňu. Pani Parková, ktorá žila ťažký život v chudobe, neprimeraných podmienkach a sama vychovávajúc svoje malé deti, má teraz nový domov vďaka Kim Junsuovej pomoci.

cd11176f21ca44c9dd153be54025f140

 

´Habitat for Humanity´ si vyberá kandidátov na pomoc prostredníctvom odporúčaní oblasti a návštev. Domy sa potom vystavajú vďaka finančným darom Kim Junsua a spolupráci dobrovoľníkov. Tentoraz sa na výstavbe domov zúčastnilo približne 100 dobrovoľníkov.

Poobede 12. júna sa konala slávnosť na počesť ukončenia stavby, ktorej sa zúčastnil Kim Kyunghee, zástupca primátora Incheonu, Kim Daesung, predseda ADRA KOREA, ako aj hostia a 100 dobrovoľníkov. Význam akcie bol ešte hlbší, keďže boli prítomní aj rodičia Kim Junsua. Obdarovaní, Pani Parková a jej rodina, sa po dlhom čase dokázali opäť smiať.

Otec Kim Junsua povedal: „Skutočnosť, že spoločná oddanosť (za rovnakú vec) a láska pomohli dať rodine nový život, má veľmi hlboký význam. Junsu bol tiež nesmierne šťastný, keď počul správy o dokončení projektu. Vďaka dnešnej oslave sa naša rodina takisto zaviazala zdieľať šťastie so susedmi v budúcnosti a stala sa rodinou, ktorá premieňa lásku na činy.“

Predseda ADRA KOREA, Kim Daesung, vyhlásil: „Obetovanie sa a pomoc iným ľuďom je veľmi plodné. Dokonca aj v tak mladom veku sa Kim Junsu spolu s rodinou aktívne zúčastňuje na oplácaní ich susedom. Skutočne ma dojala ich oddanosť.“

Kim Junsu neplnil dobré skutky iba v Kórei, ale pokračuje v pomoci aj v zahraničí. V roku 2011 postavil školu v odľahlej dedine v Kambodži a naďalej podporuje chudobných a zlepšenie nebezpečných životných podmienok prostredníctvom sociálnych organizácií.

ADRA (The Adventist Development and Relief Agency) je jedna z najväčších svetových humanitárnych organizácií, ktorá vznikla v novembri 1956. V roku 1997 jej bolo OSN udelené postavenie konzultanta, ktoré jej dáva unikátnu príležitosť zasiahnuť svojim hlasom v medzinárodnom spoločenstve. ADRA je aktívna vo viac ako 120 krajinách sveta a v súčasnosti v nej pracuje cez 4000 aktivistov, zabezpečujúcich základné vzdelanie, pomoc pri katastrofách, ekonomický rozvoj, distribúciu potravín a základnú zdravotnú starostlivosť.

Na druhej strane, Kim Junsu plánuje vydať svoj druhý sólo album už tento júl a znovu sa stretne s fanúšikmi v jeho úlohe Toda v muzikáli “Elizabeth“.

 

Zdroj: jyj3.net, Today Korea, adraasia.org
Pre DBSKCZ preložila: @voldeminnie29

Advertisements