[News] 130818 – TVXQ úspěšně dokončili své turné Time


“Turné pěti dómů” je turné, při kterém skupina vystoupí v celkem pěti dómech (Tokyo Dome, Osaka Dome, Nagoya Dome, Fukuoka Dome a Saporro Dome). Každé z vystoupení přiláká alespoň 30 000 lidí a Tokyo Dome má největší kapacitu s 50 000 místy na jedno představení. Pokud by byly uspořádány vždy dva koncerty v každém dómu, pak by celé turné hostovalo celkem 300 000 diváků.

TVXQ FRANCE5
 
Takové turné si může dovolit pouze hrstka zpěváků. Zpěváci, kteří takové turné v pěti dómech uspořádají, zanechají stopu v hudebním průmyslu jako “legendární zpěváci”.
 
Co je však ještě více zajímavé než dóme koncerty je koncert na Nissan Stadiónu s kapacitou přibližně 70 000 diváků na představení. Mnoho interpretů nazývá takové vystoupení “koncertem snů”.
 
Nissan Stadium (původně známý jako Mezinárodní Jokohamský Stadión) byl postaven v roce 1998 a má největší kapacitu diváků s celkem 72 327 místy. Je to místo, kde se konalo finále Korejsko-Japonského World Cupu v roce 2002. Celkem zde vystoupilo devět interpretů: Southern All Stars (2004, 2008), Mister Children (2007), B’z (2008), Glay (2009), X-JAPAN (2010), L’Arc En Ciel (2012), Eikichi Yazawa (2012), AKB48 (2013) a Momoiro Clover Z (2013).

TVXQ FRANCE
 
Zpěvákům, kteří koncertovali v Nissan Stadium, se říká “legendy všech legend”, “národní interpret” nebo “nováčci, co vzali národ útokem”. Jaké to asi je, vystoupit najednou před 72 000 diváky? Zpěváci, kteří na pódiu Nissan Stadium stáli tvrdí: “Cítíte se jako Bůh dívající se na lidi celého světa.”
 
Koncert byl přenášen živě v 38 kinech Japonska včetně Ósaky a Hokkaidó. Skupina si získala nové mladé mužské fanoušky, pro které se staly koncerty TVXQ součástí randící kultury mladé generace.


 
Co si o TVXQ myslí fanoušci?
 
“Stala jsem se fanynkou TVXQ před 3 – 4 lety a od té doby chodím na jejich koncerty. Moje mamka je taky fanynka, proto jsme dneska přišly spolu. Mám hodně ráda Yunha a Changmina, protože jsou okouzlující.” (Fumiya Gato, 23)
 
“Jsem fanynkou TVXQ už dlouho. Když poslouchám jejich písničky, je mi líp. Jako by mě naplňovala energie života. Dnes večer je tu celá naše čtyřčlenná rodina včetně mojí dcery. Mám ráda U-Know Yunha o trošičku víc než Maxe Changmina. Je to hlavně proto, že na sobě tak hodně pracují. Právě proto je lidé mé generace mají hodně rádi.” (Eiko Gamiyauchi, 66)


 
TVXQ si získali své fanoušky písněmi z jejich alb jako “Android” a “Superstar”, ale také sólovými skladbami “T Style” (Yunho) a “Rock With You” (Changmin). Přídavek samotný byl hodinu dlouhým vystoupením, kde skupina zpívala písně jako “WHY” a “Somebody to Love”. Japonské publikum přijalo TVXQ jako jedny z nich a stali se společně jedním. Společně s pevným základem vytvořeným glokalizační strategií (pozn. red. glokalizace = existence a řešení globálních, celosvětových problémů na lokální, místní úrovni), zpívali členové v japonštině a rozesmáli publikum svými japonskými vtípky.


 
Vizuální stránka koncertu podtrhla celkové vystoupení. Pohled na 70 000 fanoušků v celém prostoru, byl opravdu skvostný. TVXQ se objevili na velkém pódiu ve výtazích, potom jeli po dráze kolem pódia a přitom tančili. Plátna na pódiu promítala videa obou členů, kteří v nich padali nebo byli pronásledováni. Promítání dodalo fanouškům adrenalin a vzrušení.


 
Světla diváků byla třešničkou na dortu celé atmosféry. Společnost, která byla zodpovědná za distribuci červených fanouškovských světel a elektrických světelných hodinek a celého kontrolního systému změnila barvu fanouškovských světel z červené na modrou či zelenou. Když se spustil ohňostroj, atmosféra byla ještě hustší. Po dokončení koncertu Max Changmin řekl: “Jsem tak pyšný a nadšený z faktu, že jsme vystoupili v největší koncertní hale na světě v jednom místě.” “Doufáme, že tohle bude základem pro  rozšíření K-POPu do světa.” Poté ještě dodal: “Je škoda, že jsem nemohl navázat oční kontakt se všemi fanoušky v publiku, protože to byla velká koncertní hala.”


 
U-Know Yunho prohlásil: “Stadión je asi tak 1,5 krát větší než Tokio Dome (kapacita diváků 50 000), proto jsem se bál, že to bude velká fyzická námaha, ale byli jsme schopni koncert dokončit s velkým díkem našim fanouškům.” “Tento rok budeme slavit naše 10. výročí, a cítím se opravdu nadšený z faktu, že jsme pracovali na své cestě z malých vystoupení do největší koncertní haly.” Oba členové dodali: “Připravujeme speciální událost na konec roku, kde si připomeneme naše 10. výročí.” “V současné době diskutujeme o plánech na album a koncert.”


 
Čeho si fanoušci během koncertu všimli? Jak reagovali? Pojďme se podívat na pár zajímavých tweetů:

1) Uprostřed rozhovoru @a2m69:
Yunho: “Něco máš v nose..”
Changmin: “Ah… (utírá si nos), nebojte se o mě, prosím.”
 
2) @mocaminnie
Yunho: “Právě teď jste si všichni mysleli, že je konec, že??? Poslední píseň je dárkem od Tohoshinki pro vás všechny tady v Nissan Stadium!!!!”
Yunho tak cool tak cool tak cool (´;ω;`)
 
3) @mocaminnie
Yunho: “Protože jsem normální člověk, samozřejmě, že cítím stres, že? Přemýšlel jsem o tom, jak se ho zbavuju. Piju saké, spím… ale, to, že jsem tady, stojím před vámi všemi na tomhle pódiu ten stres neprosto redukuje!”
 
4) Představení singlu “Scream” @mocaminnie
Changmin: Při napodobování Sadako se přiblížil k Yunhovi. Changmin to opakoval několikrát, ale Yunho se zdál být v klidu. Nakonec Changmin řekl: “Tohle je moc.”
 
5) @mocaminnie
Během začátku Y3K, Purple line, Humanoids, One and Only, KYHD a Somebody to Love vytáhli větráky ze zákulisí…
Díky tomu mohli ti, kdo seděli v bloku za arénou vidět Changminův hrudník tak jak chtěli… kk Je to skoro to samé jako v Dome Tour..
 
6) @onetvxqforums
KYHD! Celý stadión dává dolů ruce a lightsticky společně během “Keep your head downnnn” části!
 
7) @mocaminnie
Kostýmy jsou skvělé. Základní design se nezměnil, ale všechno je dneska bez rukávů.
Během Y3K byl gladiátorský kousek. To byl Changminův hrudníkový fanservis…\(^o^)
 
8) Poslední rozhovor @a2m69
Yunho: “Když se dívám do vašich tváří, moje srdce zahřívá. Za všechno vám hodně děkuju. Od teď budeme pracovat ještě tvrději. Tole byli Tohoshinki.”
 
9) @a2m69
Yunho: “Není ta loď úžasná? Je to jako raketa! Přemýšlím, jestli je stejně rychlá jako Dodonpa na ve Fuji Q Highland zábavním parku, ale… tohle je fakt pomalý!
Changmin: “Protože je to poprvé, co v ní někdo jede, ale staff-san by mohli možná tu loď zrychlit…
 
10) @TVXQkokoro
Changmin: “Cítili jsme atmosféru tohohle velkého stadiónu včera taky. Ale dneska je ten pocit ještě silnější.
 
11) @ifoundparis
Tenhle fandom, je jedno jak hodně srdceryvná naše situace je, TENHLE FANDOM JE KRÁSNÝ #THANKYOUBIGEAST #THANKYOUTOHOSHINKI #TOHOTIMENISSAN
 
12) @BelieveinDB5K
Více než 70 000 lidí křičí a povzbuzuje svá srdce pro Tohoshinki a to nezmiňuju lidi, kteří to sledují u twitteru lol
 

Poslouchali jste live nebo sledovali twitter taky? Podělte se s námi o své názory na obrovský dvoudenní koncert TVXQ! Těšíme se na vaše reakce.
 
 
Zdroje: yunhoparadise, dongbangdata.net
Fotky: TVXQ France
Použité překlady: @ndyho

Advertisements