Kim Jaejoong – fakta a zajímavosti


K příležitosti 10. výročí od debutu původních členů DBSK jsme si pro vás připravili sérií článků se zajímavostmi a fakty o nich. A začněme s tím nejstarším – Kim Jaejoongem.

slider

Vlastní jméno: Kim Jaejoong
Umělecké jméno: Youngwoong/Hero Jaejoong (za doby TVXQ)
Datum narození: 4. 2. 1986
Místo narození: Gongu, Chungcheongnam, Jižní Korea
Výška: 180 cm
Váha: okolo 60 kg
Krevní skupina: 0

Kim Jaejoong ve skutečnosti po narození dostal jméno Han Jaejoong, jenže ho jeho biologická matka dala brzy k adopci a stal se z něj tak Kim Jaejoong. I narozeniny slaví 26. ledna, i když je jeho skutečné datum narození o pár dnů později.
Ve své adoptivní rodině má 8 starších sester a také má dalších 5 biologických sourozenců (2 sestry, 3 bratři).

s rodinou

Jako dítě prý neměl žádný hudební sluch a jeho spolužáci na základní škole si proto často dělali srandu z jeho snu stát se zpěvákem. Sám tedy tajně trénoval svůj zpěv. Věděla o tom jen starší paní, která v jeho sousedství provozovala PC-room, kde ho nechávala trénovat, pokud tam zrovna bylo prázdno.

ňuňu

Jeho rodiče prvně byli proti jeho snu stát se zpěvákem, jeho mamka mu proto řekla, že jestli se chce stát zpěvákem, ať tedy jde a najde si brigádu jako třeba rozvážení jídla pro restauraci, aby si tím vydělával na živobytí. A on opravdu šel! Jel do Soulu a dva dny nespal, protože se bál, že by ho někdo unesl. Ale v restauracích ho nechtěli přijmout kvůli jeho věku. Tak se šel zeptat, zda by nemohl doručovat noviny. Majiteli se svěřil, že ačkoliv vypadá hrozně, není špatný člověk, ale že dva dny nejedl ani nespal. Majitel mu dal najíst a pověděl mu, že pokud chce práci, musí mít jeho adresu. Jaejoong mu ji tedy dal a poté prý okamžitě usnul. Majitel pak zavolal jeho rodině a Jaejoongova starší sestra si jej přijela vyzvednout.

Po tomto incidentu jeho rodiče pochopili, jak moc se chce stát zpěvákem. Dovolili mu proto zkusit audition, kam ho dokonce odvezly sestry autem. A on vyhrál s „nejlepší tváří“ a „nejlepším tělem“. V 15 letech se proto sám přestěhoval do Soulu a stal se trainee u SM Entertainment.

mlaďoch

Po debutu DBSK byl nejméně oblíbeným členem – fanoušci si kvůli jeho vzhledu mysleli, že je namyšlený. To se naštěstí brzy změnilo a dokonce se nakonec stal členem s největším počtem fanoušků.

Již jako teenager poslouchal japonský rock, jeho nejoblíbenější skupiny jsou X Japan, L’arc~en~Ciel či Glay.

Sólově vydal jedno mini-album (I, repackage verze Y) a jedno regulérní album (WWW), obojí v rockovém stylu.

„Když jsem na koncertech zpíval rock jako speciální performance, fanoušci reagovali pozitivně. Má nová stránka se jim zalíbila natolik, že mi sami začali navrhovat rockové písně, které bych měl zazpívat. Získal jsem díky tomu mnoho sebejistoty.“

rock

Při skládání písní používá klavír a nesmí být při své práci vyrušen.

„Když jsem se přestěhoval, koupil jsem si klavír. Je snadnější ponořit se do nezbytných emocí při vytváření nové hudby, když mám po ruce piano, a celý proces to zlehčuje.“

Na kontě má role ve dvou filmech, Heaven’s Postman a Jackal is Coming.

Na jeho těle můžete najít spoustu tetování – na zádech má nápisy „TVfXQ SOUL“„Hope to the end“, „The pleasure of the mighty are the tears of the poor“, „A song will outlive all sermons in the memory“ a křídla, která si sám navrhl. Dále nápis v němčině „Ohne Glauber Bist Du Tot“ (Bez víry jsi mrtvý), „0126 0204“ v římských číslicích (jeho datum narození) a jména „MICKY JUNSU“.

Tetování záda

Na hrudi má nápisy „Deferto Neminem“ (Neobviňuj žádné muže, z Shakespearova Hamleta),„Always keep the faith“ a motýla. Při letošním turné v Japonsku si pro každý koncert speciálně nechával dělat dočasná tetování.

tetování hrudník

Za svou silnou stránku považuje, že se dokáže s lidmi rychle spřátelit.
Za slabou stránku naopak považuje to, že svým přátelům neumí říct ne.

Miluje Japonsko natolik, že jej bere za svůj druhý domov. Často tam jezdí na dovolené a navštěvovat své přátele, mezi které patří řada celebrit, jako je například Tomohisa Yamashita (Yamapi).

„Japonské celebrity v sobě mají celkem jednoduché kouzlo a většina z nich není okázalá či nápadná jen proto, že jsou hvězdy.“

Tvrdí, že se nestará o první dojem, protože nesoudí lidi podle vzhledu.

Když je pod stresem, uklidňuje se nakupováním, nejčastěji bytových doplňků. Ve svém obýváku má 2 metry vysokou gorilu, lampu ve tvaru koně a model Iron Mana v životní velikosti.

irongorilla

Velmi rád vaří a dokonce si o sobě myslí, že je dobrý kuchař.
Rád pije alkohol, ale víno v oblibě příliš nemá. Nicméně má podle všeho velmi rád whisky – přiznal, že jednou s Hyunjoongem vypil 5 lahví a s Yamapim dokonce 7.

Má pejska jménem Hiro.

Hiro

Letos se musel přestěhovat do nového bytu s lepším bezpečnostním opatřením, protože jeho bývalý dům znalo příliš mnoho sasaeng fanoušků.

V létě spí nahý. Špatně se mu usíná, pokud neposlouchá hudbu.

nakedselcaiwannalickit

Tvrdí, že ani za 10 let nebude ženatý, aby nezklamal fanoušky. A fanoušci jsou právě ti, kdo mu podle něj dodávají sílu.

„Přesně jak jsem očekával – všichni jste a vždy budete můj největší zdroj síly.“

poslední

Zdroj: dongbangdata.netprinceJJ.comjyj3.net