Park Yoochun – fakta a zajímavosti


Již jsme si představili dva členy DB5K. Dnes je řada na Yoochunovi. Co vše se skrývá za jeho jménem a jak se vyvíjela jeho kariéra? Je na řadě jeden z nejemotivnějších a nejtajnějších členů současného JYJ.

3_

Vlastním jménem: Park Yoochun / Yuchun / Yucheon
Hangul: 박유천
Anglické jméno: Micky
Pseudonym: Micky Yoochun
Japonské jméno: ユチョン Yuchun
Čínské jméno: 朴有天 Pǔ Yǒutiān – 秘奇有天 Mìqí Yǒutiān
Datum narození: 4. června 1986
Místo narození: Seoul, Jižní Korea
Vzdělání: Kyunghee Universita – Hlavní předmět Postmoderní hudba
Výška: 180 cm
Váha: 63 kg (Záleží na tom, jestli zrovna pracuje, či ne) 😉
Krevní skupina: O
Znamení zvěrokruhu: Blíženci
Znamení čínského horoskopu: Tygr
Koníčky: Klavír, skládání hudby, basketbal a nyní nově golf.

Yoochun a Rodina

Maminka Park Yoochuna vždycky snila o dvou zlatých banánech a myslela si, že se jí narodí dvojčata. Bylo jejím snem, aby se stali hudebníky nebo umělci. Nenarodila se jí dvojčata, ale místo toho byla požehnána dvěma nádhernými syny, jež se jeden z nich stal skladatelem a druhý hercem. Prvorozenému dala jméno Yoochun, kterému později říkali Mickey Mouse, a odtud přišlo jméno Micky.

tumblr_m5tkwyAkdM1qgxh8ko1_r2_500

Micky se narodil v Soulu, kde ho jeho maminka také vychovala. V roce 1998 se rodina přestěhovala do Virginie (USA). Po rozvodu jeho rodičů žili Yoochun a jeho mladší bratr Yoohwan s matkou. Oba bratři jsou si velmi blízcí, pro oba byla situace, ve které se nacházeli, velmi obtížná, ale v současné době jsou si blíž než kdy před tím.

20090608_mickyyoochun

„Můj bratr je něco jako můj otec,“ řekl Yoohwan, kterého jsme mohli vidět v dramatu „A Thousand Days‘ Promise“. Na otázku, kdo je lepším hercem Yoochun odpověděl, že hraní jeho bratra je více přirozené než jeho, ale že on sám je lepší ve vyjadřování emocí.

Yoochun se staral o rodinu a chodil na spoustu brigád. Narodil se jako hudebník a jeho talent poznali v roce 2001 v Americké Zpěvácké Soutěži ve Virginii, kde vyhrál cenu Nejlepšího umělce. Později dostal příležitost účastnit se konkurzu v SM Entertainment v Koreji, kde začal trénovat. V roce 2003 se také účastnil soutěže KBN Teenagerovské Zpěvácké Soutěže, kde získal Speciální cenu.

63588973mh11216350874120080728222957079

26. prosince 2003 byla představena skupina Dong Bang Shin Gi v Koreji a Yoochun se stal její součástí po pouze 6 měsících trénování. Jeho pseudonymem se stalo jméno Micky Yoochun, podle toho jak mu říkali v USA. Micky zrušil své americké občanství, aby se nemusel pravidelně vracet do USA. Zmínil, že půjde na vojnu v Koreji ve svých 30 letech společně s členy DBSK.

Yoochun a Hudba

Yoochun napsal přes 100 písní a několik z nich se objevilo v korejských a japonských albech TVXQ. Jako člen SM Town přispěl také kompozicí písně „Evergreen“ (Album: Only Love). Mezi nejznámější písně, které napsal pro TVXQ určitě stojí za zmínku „Love By Love“ (Album: Mirotic), „My Girlfriend“ (Album: Trick project) a „Kiss the Baby Sky“ (Japonský Singl: Kiss the Baby Sky). Pozdeji vytvořil také společně s Jaejoongem duet „Colors (Melody and Harmony) / Shelter“, singl byl použit jako hlavní melodie k 35. výročí Hello Kitty. Pro JYJ Yoochun napsal píseň „I Love You“ (Album: The Beginning), „A Song Without A Name, Part 1“ (Album: Their Rooms „Our Story“). Yoochun nikdy není unavený ze skládání a první věc, na kterou po probuzení myslí je skládání.

2505-yoochun

Jeho vztah k hudbě je obrovský a proto není divu, že sbírá hudební CD a má jich pěknou sbírku. Ke svým 21. narozeninám dostal od fanoušků 100 CD s různými hudebními styly. Na piano se naučil hrát sám, i když neuměl číst noty, byl tak chytrý, že vypozoroval pohyby rukou ostatních lidí. Jeho hudební kariéra byla inspirována písní „Tears in Heaven“. Velmi rád při hudbě také usíná.

Podle Yoochunovi maminky, Micky při skládání velmi rád pije víno a sama se k němu několikrát přidala. Yoochun ji prosil o radu, když psal „Love Bye Love“, ale později to byl stejně on, kdo vybral název „Love Bye Love“. Tuto píseň Micky zpíval jako sólo na 3. Asijském Turné – Mirotic. Trochu si ji přizpůsobil, aby zněla více emotivně a srdceryvně. Micky jednou přiznal, že písně, které napsal o rozchodech, jsou 50% pravda a 50% fikce.

Yoochun a Herectví

Jeho herecká kariéra započala již během působení v DBSK, kde jsme jej mohli vidět v Banjun dramatech a filmu „Vacation“. V roce 2010 Yoochun debutoval v japonsku v BeeTV s „mobilním dramatem“ – „Beautiful Love“. V Koreji jeho prvním televizním dramatem byl „Sungkyunkwan Scandal“ (2010), kde si zahrál bohatého a vášnivého šlechtice Lee Seon Joona. V roce 2011 Yoochun natočil drama „Miss Ripley“, kde si zahrál po boku Lee Da Hae napůl korejského a napůl japonského ředitele jménem Song Yoo Hyun, který se slepě zamiloval do chudé dívky.

whatyuibkk32

Rok 2012 byl dalším úspěšným rokem pro Yoochuna jako herce s komediálním romantickým dramatem Rooftop Prince, kde hrál Joseonského prince Lee Gaka po boku krásné Han Ji Min. Posledním vysílaným dramatem, ve kterém se Yoochun zatím obějvil je „Missing You“, kde hrál mladého detektiva Han Jung Wooa, který hledá svoji lásku z dětství.

1195dmx

V současné době Yoochun natočil film „Sea Fog“ na téma stejnojmenné divadelní hry o posádce na pašerácké lodi. Dále jej také uvidíme v dramatu „Three Days“, které bude vysíláno na stanici SBS od února 2014, a ve kterém si zahraje Han Tae Kyunga, detektiva, který pátrá po zmizelém prezidentovi.

Oblékání a Styl

Mickyho styl oblékání je nejvíce uznávaný při vystupování na veřejnosti, jako při procházkách v ulicích či na letišti. Lidé si všímají, jak dobře míchá a doplňuje oblečení, které nosí. V roce 2008 vyhrál v hlasování o oblíbený styl, které vedl Channel V Thailand. I jeho matka uznala, že se Micky už jako malý kluk rád oblékal. Když byl ještě teenager, dával si pozor na svoje vlasy tak, že pokud se mu ve škole rozcuchaly, přiběhl domů si je urovnat.

Yoochun také řekl: „Po Sungkyunkwan Scandalu byly moje vlasy tak dlouhé, že jsem je mohl sepnout do culíku. Ale potom, co jsem je ostříhal, i kdybych chtěl mít vlasy delší, nejde to, protože si je kvůli stálé práci nechat narůst nemůžu.“

original-1

V roce 2009 byl také Micky zvolen jako muž s nejhezčími klíčními kostmi v Koreji. Jeho klíční kosti a krk jsou opravdu sexy a to nesmíme zapomenout na jeho široká ramena, pro která stojí za to zemřít! A jako fanynka píšící článek vám přísahám, že pokud je jednou spatříte odkrytá, rozptýlí vás to a už se na jeho krk budete dívat více, než je zdrávo. 😉

micky-new-tattoo

Tohle jsou celkem známá fakta, ale co takhle si ještě přidat pár zajímavostí, které fanynky určitě budou zajímat. Yoochun je ten nejlenivější člen skupiny. Má rád léto i zimu. Nejraději nosí šortky a žabky. Je levák, ale píše převážně pravou. Nosí na levé ruce náramek, který dostal jako dárek od svého mladšího bratra a nikdy jej nesvléká. Proto jej skrývá pod pásku, či jej vytahuje nahoru pod rukáv. Velmi rád se projíždí autem, a pokud se mu líbí nějaká dívka, dlouho ji pozoruje, než ji osloví. Yoochun nerad nosí čočky a nemá rád hororové filmy.

mickyharanggu5

Ačkoliv Micky trpí silným astmatem, kvůli kterému měl nejedny potíže při vystupování, má velmi rád své psy Harranga a Norae. V posledních dnech má tři nové psíky, kterýchž jména ještě nejsou známa.Určitě bychom mohli v popisu pokračovat, ale to by byl článek čtyřikrát tak delší. Je Yoochun vaším biasem? Co na něm máte nejraději vy? Podělte se s námi v komentářích!
Pro DBSKCZ napsala: @Naiseen
Advertisements