Max Changmin – fakty a zaujímavosti


Fakty a zaujímavosti o poslednom členovi DBSK. Najmladší a najvyšší. Asi dve veci, ktoré verejnosti zídu na um pri jeho mene. Ale čo sa skrýva za postavou speváka s tak prenikavým hlasom?

slider_b4f171df89699113899a1a804a0d9013

Vlastné meno: Shim Changmin
Umelecké meno: Max (Choikang) Changmin
Dátum narodenia: 18. február 1988
Miesto narodenia: Soul, Južná Kórea
Výška: 186 cm
Váha: 62 kg
Krvná skupina: B
Znamenie: Vodnár (v čínskom horoskope Drak)
Náboženstvo: Budhizmus

Changmin sa narodil a bol vychovaný v Soule. Obaja jeho rodičia sú učitelia a má dve mladšie sestry, Sooyeon a Jiyeon.

5c4bb39dca03e29f2916fd7e4d5d9555

Changmin sa od väčšiny idolov líši zaujímavým faktom. Nikdy netúžil byť spevákom, či vôbec vstúpiť do sveta šoubiznisu. Všetko to bola jedna veľká náhoda. Hľadačka talentov ho jedného dňa zbadala hrať badminton počas telesnej výchovy a odporučila mu konkurz v SM Entertainment.

„Vybrala ma iba preto, že som vyzeral dobre s raketou v ruke.“

Jeho otec však o takom niečom nechcel ani počuť. Pre svojho syna si predstavoval inú kariéru – reportér alebo hlásateľ. Štyri dni sa kvôli tomu s Changminom nerozprával. Nakoniec mu konkurz povolil a Changmin sa ho zúčastnil iba z jediného dôvodu. Jeho mama túžila po podpise BoA.

„Povedala mi ´Poď, bude to zábava´.“ 

Po výhre cien Najlepší spevák a Najlepší umelec v 6th Annual Youth Competition podpísal zmluvu s SM Entertainment a ako 15-ročný sa stal členom skupiny DBSK.

„Po speve chceli, aby som zatancoval. Tak som iba tlieskal do rytmu ako vojak. A oni ma vybrali.“

Jeho umelecké meno je v kórejčine Choikang (Max). Je odvodené od slova “Maximum“, pretože chce zo seba dostať maximálny výkon a dosiahnuť limit svojho talentu.

Changmin je maknae skupiny. Vždy sa však správal najvyspelejšie.

Keď sa prvý raz po vstupe do SM Entertainment stretol s Jung Yunhom, Yunho mu ihneď dal na výber. Ak to všetko neberie vážne, nech radšej okamžite odíde. „Prečo sa snažil pošliapať kvitnúci výhonok?“ 

Jeho pôvodný koncept v skupine mal byť ´cute´(roztomilý). Jedného dňa mu tento titul však ukradol Kim Junsu svojou slávnou ´anjelskou´ pózou. Podľa Kim Jaejoongových slov potom Changmin začal robiť niečo iné. Posilňovať.

7cbf3ad56f54da512b76d26eeca1c643

Changmin dal fanclubu DBSK meno ´Cassiopeia´.

b85632136e41a5be1bfea8adaa148446

Keď sa pozriete na Changmina v dobe ich debutu, podobal sa na anjelika. Dokonca aj členovia sa nechali oklamať, ale ich vlastnými slovami o niekoľko rokov neskôr, vykľul sa z neho diabol. A tak bol na svete prvý “evil maknae“ vôbec.

tumblr_me3amyiL1I1r36vxco1_500

Od fanúšikov si vyslúžil prezývku “Voldemin“ (spojenie Voldemortovho a Changminovho mena, pozn. red.). Má tendenciu byť sarkastický a podlý voči ostatným členom a fanúšikom. A aj vlastným sestrám.

Zopár ukážok jeho interakcie s fanúšikmi:

Fan: Zlato, čo robíš?
Changmin: Nemáme člena menom ´Zlato´.

Fan: Moja mama mi povedala, že som krajšia než Kim Tae Hee.
Changmin: Všetci rodičia si myslia, že ich deti sú pekné.

Fan: To je môj manžel! (poslala Changminovu fotku). Bude súhlasiť s touto svadbou, však? Zaspievaj mi pieseň na svadobnej ceremónii, hehe.
Changmin: Táto svadba…anulovaná.

Fan: Oppa, ak by som ja a tvoje spodky padli do vody, koho zachrániš ako prvého? Verím, že oppa je rozumný človek. 
Changmin: Moje spodky nevedia plávať, takže čo ty? Vieš plávať?

Fan: Milujem ťa, Changmin!
Changmin: Začni žiť a nájdi si priateľa.

Fan: Neznášam ťa, Changmin, si hnusný.
Changmin: To je v poriadku, tiež som ťa nikdy nemal rád. 

Na základe tejto stránky jeho osobnosti sa ho v jednom programe spýtali, či je dobrý ku svojim fanúšikom. Publikum mu ihneď skočilo do reči a vykrikovalo záporné odpovede, pričom sa Changmin začal vševediaco uškŕňať. Napriek tomu, keď sa ich moderátor spýtal, či majú Changmina aj tak radi, všetci bez zaváhania povedali: Áno. A fanúšikovia vedia, že Changmin ich má rád tiež.

tumblr_lir20lVA0A1qhg70mo1_500

Minfood. Ďalšia prezývka od fanúšikov. Kapitola sama o sebe. Časť Changmina, o ktorej by sa dali písať romány. Hlavným záchytným bodom je, že Changmin MILUJE JEDLO.

O: Aké jedlo máš najradšej?tumblr_lo3zfvOotd1qbvvtoo1_500

„Ako prvé musím povedať, že on zje naozaj veľa. V dni, keď môže jesť, dokáže do seba dostať 7-8 jedál. Keď musí držať diétu, jedáva iba 3 chody denne. Presne ako som povedal, jeho apetít je obrovský.” – Junsu

Je extrémny realista. Nezáleží mu na tom, ako jedlo vyzerá, hlavne, aby chutilo dobre.

tumblr_lpgi6jU8m01qf751j

„Vec, ktorú skutočne milujem. Jedlo.“

ChangminEatingJoy

„Chladnička je moja manželka.“

tumblr_mj6nmoIhwY1r9usw2o1_500(Preklad: Nikdy by ste nemali utiecť z domu. To je miesto, kde nájdete teplé jedlo. Prečo by ste ho opúšťali?)

„Jem a jem, ale stále som hladný.“

tumblr_lpryuat5xz1qcrxj1o1_500

Nedávno si našiel novú záľubu. Lego. Vie, že sa to ľuďom môže zdať detinské, ale je to jeho spôsob relaxu. Model, ktorý si váži najviac, je ´Star Wars Milennium Falcon´, ktorý vyhral v japonskej variety show.

tumblr_mje93tAUkk1qkzzyto2_250

V týchto chvíľach skutočne vyzerá ako najšťastnejšie dieťa na svete.

starwarsmin

„Lego. Svet, ktorý vytváram svojimi vlastnými rukami.”

tumblr_mje93tAUkk1qkzzyto6_r1_250

Má jednu z najsilnejších frčiek v kpope.

Jeho domácim maznáčikom je maltézky psík, fenka Mangdoong. Hoci sme o nej dlhšie nepočuli, pravdepodobne je v opatere rodičov, kvôli Changminovmu preplnenému rozvrhu.

05aa6fbd57be500e8dff302e2388ac48

Hovorí plynulo japonsky, ale dorozumie sa aj anglicky. Zmaturoval na strednej škole Gaepo v 2006 a bol prijatý na soulskú Kyung Hee univerzitu v odbore Postmoderná hudba. Neskôr začal študovať na Konkuk univerzite odbor Film a umenie. Momentálne navštevuje Inha univerzitu v snahe získať dvojitý titul (magister a PhD).

„Jeho mozog je obrovský.“ – Jaejoong

Changmin rozpáva rôzne príbehy o svojom prvom bozku.

43704059ce8bddf7d6bfbeee104fabda(Horný obr.: Umývala riady, ja som šúpal ovocie. Dokončila umývanie a prišla ku mne pobozkať ma.
Dolný obr.: Pobozkal som ju pred jej domom. Zvyknem prebrať iniciatívu, keď príde na dotyky.)

Faktom však ostáva, že ten mu doslova ukradol Kim Jaejoong. Jedného dňa ho Jaejoong našiel spať v aute a zdal sa mu tak roztomilý, že neodolal a rozhodol sa zobudiť ho bozkom. Changmin sa prebudil a keď si uvedomil, čo sa stalo, ihneď bežal do domu umyť si zuby. Yunho povedal, že keď sa Changmin vrátil, plakal.

Keď je naozaj šťastný, jedno oko má väčšie ako druhé.

tumblr_lgrra4F9Sp1qc13ico1_500

Na druhej strane, ak je naštvaný, jeden kútik úst mu vyskočí vyššie, zatiaľ čo zvyšok tváre si zachováva ´poker face´.

Už ako 6-ročný si písal denník.

Keď si vypije, má zvyk objímať ľudí.

Ak by sa mal prirovnať k nejakému zvieraťu, bol by to jeleň. A prečo? Odpoveď je jednoduchá. Pretože ho tak niekedy volajú fanúšikovia kvôli kostýmu vo videoklipe pre pieseň Balloons.

aa887ad16d176ae5bfd08c48c18be25d

Najradšej má čas medzi 1 a 3 hodinou ráno, pretože je vtedy ticho.

Nechce používať Twitter, pretože by tak stratil aj ten kúsok súkromia, ktorý mu ostáva. „Hovoriť o problémoch online, stať sa novinkami, o ktorých sa diskutuje, také mám pocity o Twitteri. Raz niečo postnete na Twitter, už to nie je konverzácia jeden na jedného, každý to uvidí. Nie som niekto, kto by dobrovoľne vyhľadával problémy.“

Je veľmi vnímavý. Najmä čo sa týka žien. Aj keby videl 10 žien, u každej si zapamätá veci do detailov, napríklad čo mali na sebe a dokáže nakresliť ich tváre.

„Vždy pozorujem publikum, keď som na pódiu. Rozhodne sa pozerám oveľa viac, než si fanúšičky myslia.“

Chvíľu po debute trpel krízou osobnosti. Sláva prišla príliš nečakane a on premýšľal, či to je naozaj to, čo chce robiť. Veľa stresu spôsobovalo, že plakal osamote. Avšak po zistení, že jeho spev a tanec prinášajú druhým ľuďom šťastie a útechu, našiel silu pokračovať a dodalo mu to obrovský pocit úspechu.

V minulosti sa zúčastnil terapie kvôli sasaeng fanúšičkám.

Raz na letisku ho antifanúška udierala ruksakom plným kameňov a povedala mu, aby zomrel.

Rozpráva zo sna, dokáže aj odpovedať na otázky a často kope.
Yunho: Changmin hovorí v spánku. Ale nikdy si to nepamätá. Dokonca ma aj udiera!
Changmin: Pravdepodobne som vtedy nespal.

Jeho najlepší priateľ je Choi Kyuhyun zo skupiny Super Junior. Aj preto je súčasťou tzv. Kyu-line.

„Môžem byť fyzickým zástupcom, ale pravý majster je… Skutočná neviditeľná ruka (ktorá kontroluje skupinu) a takmer dôvod, aby sme sa volali ´Chang-line´. Môžem byť tvár, ale za mnou je Changmin.“ – Kyuhyun

tumblr_mbhh7iX31h1rq9zqzo3_250

Ľahko ochorie, a preto je tak trochu hypochonder. Raz boli všetci členovia chorí okrem Changmina. Napriek tomu presvedčil manažéra, aby ho vzali tiež do nemocnice, lebo sa vraj necítil dobre. Doktor mu povedal, že je úplne zdravý.

Potrpí si na poriadok a určité pravidlá, preto spolužitie s Yunhom nebolo vždy ideálne.
„Raz som sa veľmi ponáhľal a vošiel som do bytu obutý. Changmin to neznáša. Naozaj to neznáša. Zrazu mi prišla správa, v ktorej stálo: ´Hyung, to by si nemal robiť. Hyung, naozaj si nemyslím, že je to správne…´ S tromi bodkami na konci. Žiadne emotikony, iba text. Odvtedy som vo vnútri nenosil topánky.“ – Yunho

Má ruksak, ktorý ostatní členovia nazvali Batoh Jamesa Bonda 007. Obsahuje totiž úplne všetko.

113d45beb0c5ab2ef19f87cd50117600

„Nedávno sme išli na výlet s ostatnými zo spoločnosti. Mali sme problém, lebo sme nedokázali otvoriť fľašu vína. Ale odrazu Changmin vytiahol zo svojho ruksaku otvárač na fľaše a všetkých nás prekvapil.“ – Yesung (Super Junior)

Nájdete v ňom skutočne všetko možné. Činku, chlieb, drinky, náplaste, lieky, látkový vak na bielizeň, cesnakový extrakt, cievky nití a ihly, keď má bolesti brucha (Kórejčania liečia bolesti brucha a zažívacie ťažkosti pichnutím do prsta, aby nechali odtiecť “zlú“ krv, pozn.red.).

Nerád prijíma komplimenty, pretože sa hanbí.

Neukazuje hnev voči ľuďom, ktorých nemá rád. Skôr všetko drží v sebe, aj keď je veľmi nahnevaný. Ale potom v určitom momente na jeden raz exploduje.

Má rád R&B a rock, preto si vyberá na koncertoch sólo piesne tohto žánru.

Momenálne účinkuje ako moderátor v KBS2 športovej variety šou “Cool Kiz“, vďaka ktorej sa, podľa jeho vlastných slov, stal otvorenejším a šťastnejším a popritom získal aj lepšiu kondičku.

27b9f36654ca26e295bcee1f563e3289

Je prvým kórejským umelcom nominovaným na “Hochi Film Award” v Japonsku.  Vyhral cenu Nováčika roka na 36. odovzdávaní cien “Japonskej akadémie” a cenu “Japonskej filmovej kritiky” ako Nováčik roka za jeho účinkovanie vo filme “Fly With The Gold”. Nedávno získal ocenenie Najlepší zabávač v kategórii “Variety“ na “KBS Entertainment Awards”.

Je presvedčený, že len vyzerať fyzicky dobre neznamená byť pravým mužom. Skutočný muž je niekto, kto dokáže prevziať zodpovednosť za všetko, čo robí.

V škole pomáhal organizácii pre ľudí so zdravotným postihnutím a v roku 2008 sa so svojím otcom zúčastnil na čistení pláží v Taean po najväčšom úniku ropy do mora v histórii Južnej Kórey.

Najviac si váži ľudí, ktorí tvrdo pracujú.
„Keď niečo robí, je skutočne dospelý. Aj keď je Changmin mladší než ja. Veľmi sa stará o druhých. Od začiatku do konca robí Changmin všetko perfektne a snaží sa zo všetkých síl. Naozaj ho obdivujem. – Yunho

Jeho IQ je 150. Hrá na gitaru a momentálne sa zaúča vo fotografovaní u slávneho kórejského fotografa Kim Young Juna.

8651064be40c0bc9b1d365cf511fe86a

Hoci sa skrýva za masku sarkazmu a na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa o svojich fanúšikov vôbec nestará, opak je pravdou. Jeho slová a činy hovoria za všetko.

„Všetci hovoria, že hviezda (idol) je očarujúca. Ale ja si myslím, že ak hviezda existuje iba sama o sebe, nebude jasne vidieť, či žiari. Potom to nie je hviezdou, ale kameňom. Ale pozeranie sa na takú hviezdu, ak sú tu fanúšikovia, ktorí povedia “Och! Táto hviezda žiari“, “Ten kameň žiari ako hviezda“, verím, že hviezda bude žiariť ešte jasnejšie. Buďte ďalšou hviezdou! Milujem vás.“

„Hoci speváci potrebujú podporu fanúšikov, každý by mal mať svoj vlastný život. Nemali by sa vzdať toho, čo majú. Mali by najprv spraviť svoje povinnosti, žiť svoj život a až potom sa vrátiť k nám.“

„Som im tak veľmi vďačný, že ani neviem, ako tvrdšie by som mal pracovať, aby som Cassiopei mohol vrátiť tú lásku… Chcem povedať, že Cassiopeia je pre nás ako záchranca. Chcem pracovať usilovnejšie, aby som mohol splatiť tú lásku.“

„Ľudské spomienky a myšlienky majú minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Chcem si ceniť čas. Chcem si ceniť čas, ktorý mám s vami všetkými.“

„Všetci považujú Tohoshinki (TVXQ) za ich. Plačú pre nás a sú za nás šťastní. V našich srdciach ste skutočne našou rodinou.“

„Veľa ľudí mi vraví “Vďaka za chránenie DBSK“. Ale namiesto toho chcem ja všetkým poďakovať za to, že vždy stojíte po našom boku a chránite nás. Veľmi vám ďakujem.“

Zdroj: continuetvxq.comdbsknights.nettvfxqfever.comallkpop.comdongbangdata.net, youtube
Pro DBSK CZ napsala: voldeminnie29

Advertisements