Pohled zpět na hudební styly DB5K – Roztomilé songy


Dnes budeme pokračovat v přehledu DB5K písní a navážeme na předchozí baladový článek písněmi, ze kterých sálá roztomilost nebo byly přepracovány tak, aby roztomilé byly.

cute-dbsk

 

Roztomilé písně, které si dnes připomeneme, jsou nedílnou součástí diskografie DB5K. Ať už byly vytvořeny za účelem roztomilosti či byly přepracovány, ukazují skupinu v jiném, milejším úhlu.

Pětice vydala píseň “Hug” jako první roztomilou píseň a ta je provází během celé jejich desetileté kariéry. DB5K dovedou skoro každou píseň nazpívat v naprosto opačném stylu a stejně se tomu tak tomu stalo i u jejich debutové písně “Hug”, kterou přepracovali do rockového stylu. My si však připomeneme vystoupení z roku 2006 na turné Rising Sun. Ještě snad stojí za zmínku, že píseň napsal Park Chang Hyun a vyšla na albu “Tri-Angle” v roce 2004.

Jako další si představíme další z “encore” písní DB5K a to “Hi Ya Ya” (korejský singl: Hi Ya Ya Summer, 2005), kterou skupina velmi často zařazuje do přídavků na konci koncertu. V roce 2007 na koncertě létali v malých letadlech po pódiu. Určitě stojí za zhlédnutí! My si připomeneme vystoupení na 2. asijském turné z roku 2005. Dle současných dostupných zdrojů pouze víme, že anglický rap písně napsal Park Yoochun, ale skutečného autora neznáme.

V roce 2006 pro skupinu přepsali Lee Doo HeonKim Sung Ho a Kenzie píseň “Balloons”, která vyšla na albu “O”-Jung.Ban.Hap. Píseň původně zpívala skupina Five Fingers a balónky použité v písni nebyly červené, ale převážně žluté. Skladatel Kenzie patří v současné době pod SM Entertainment a píše písně pro ostatní SM umělce jako Girls’ Generation či Super Junior. Pro DB5K napsal také písně “Like Now” (album: Tri-Angle, 2004), “One” (album: Rising Sun, 2005), “Oasis” (album: 2006 Summer SMTOWN, 2006) či “Remember” (“O”-Jung.Ban.Hap., 2006).

Se skupinou je také spojována spousta televizních reklam. My si připomeneme jeden song právě z nich. “HaHaHa Song” původně vyšel v reklamě pro Samsung v rámci HaHaHa kampaně v roce 2008. Píseň zpívaly na svém koncertě v roce 2011 i Girls’ Generation. Reklama získala ještě větší popularity, když fanoušci uviděli v jednom z videí členy skupiny EXO. Bohužel o autorovi písně nebylo možné získat více informací. Pokud snad víte více, podělte se s námi v komentářích.

Další, tentokrát japonskou píseň, kterou si připomeneme, je “Summer Dream”. Ta vyšla na albu “T” v roce 2008 a napsal ji japonský skladatel H.U.B. Ten napsal také písně pro Namie AmuroYunu Ito, ale také píseň “Get Ready” pro JYJ. Tohoshinki ji v té době zpívali jako jednu z posledních písní koncertů a na konci každého vystoupení byla i improvizace, kterou vedl XIA Junsu. My si připomeneme jejich koncert v japonské Saitama Super Arena v roce 2008.

Ještě si přidáme japonskou píseň “Together”, kterou opět napsal H.U.B. a vyšla na albu “T” v roce 2008. Na písni je roztomilý nejen klip, ale také samotné vystoupení DB5K. Na jedno z nich se můžete podívat s námi tady:

Jaká je vaše oblíbená roztomilá píseň DB5K? Určitě nám ji zmiňte dole v komentářích, ať se můžeme všichni společně zasmát.

ZDROJ: wikipedia.org, firstpost.com, discogs.com
Pro DBSKCZ napsala: @Naiseen

Advertisements