[TRANS] TVXQ o svojom novom koncepte


Najnovší comeback skupiny TVXQ zaznamenal na kórejskej hudobnej scéne veľký ohlas.

bdf06d18ec47ca5debeee224a77cca73

 

Skupina TVXQ prišla v piesni Something s novým hudobným zvukom. Príjemná zmes jazzu a swingu, doplnená prvkami big bandu, ako vystrihnutého zo západných muzikálov dodala piesni tú správnu vzrušujúcu tanečnú atmosféru. Skupina navyše ukoristila niekoľko ocenení v tohtoročných hudobných show, nabitých mnohými januárovými comebackmi skupín, medzi ktoré patrili napríklad Girl´s Day či spevák Rain.

V podobnom štýle sa nesie aj najnovšia skladba TVXQ s názvom Spellbound, ktorá je akoby voľným pokračovaním príbehu, zobrazeného v piesni Something.

Najväčším prekvapením sa stali choreografie nových piesní, v ktorých sa po prvýkrát v histórii skupiny objavili ženské tanečníčky v hlavných úlohách. Chytľavá melódia a iskrivé tanečné kreácie umožnili TVXQ predstaviť sa v dospelom, mužnom svetle. Pre 28-ročného U-Know Yunha a 26-ročného Maxa Changmina je tento uvoľnený a sexy štýl veľmi príjemnou zmenou.

8045903e9dfcddd73f1e4ed568d8d765

 

Ako si chlapci zvykali na nový koncept? Changmin: „Keď sme sa dozvedeli, že budeme pracovať so ženskými tanečníčkami, zo začiatku som sa cítil divne a nesmelo. Ale netrvalo dlho a uvoľnil som sa. Zdá sa, že nám to s nimi ide dobre. Chceli sme fanúšikom ukázať túto našu stránku a myslím, že sa to podarilo.“

552937b51ed553ba7d27f717ee2fd61b

 

Hudobné video piesne Spellbound bolo natočené technikou ´one-take´, ktorá vytvára dojem, kde divák akoby videl priamo na obrazovke pódium, na ktorom sa bez prestávky striedajú Yunho a Changmin s tanečníčkami. Choreografia a samotná skladba dokázali výborne vystihnúť dynamiku skupiny TVXQ. Nakoniec, presvedčte sa sami a pozrite si hudobné video piesne Spellbound.

Aký máte názor na nový koncept vy? Páči sa vám nová sexy stránka TVXQ? Privítali by ste podobný štýl aj u iných skupín?

 

 

Zdroj: news.naver.com (preklad: mug_ping)
Pro DBSK CZ přeložila: Kate

 

 

 

Advertisements